VAN AĞRI BITLIS TURU 2 GECE 16 Kasım Gidiş 18 Kasım Dönüş // 20 Ocak Gidiş 22 Ocak Dönüş

1600 TL

1.GÜN:Sabah Esenboğan Havalimanı'nda 06:00'da buluşuyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından Anadolujet TK7086 sayılıuçuşu ile 07:55'te Van'a hareket ediyoruz. Van Havalimanı'nda bizleri karşılayacak olan aracımıza bindiktensonra güne muhteşem başlamanın kurallarından biri olan Van serpme köy kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Akdamar Adası olacaktır. Bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Aktamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi sizlerle gezdikten sonra, Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra, Ahlat’a varıyoruz. Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra , en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. İsteyen konuklarımız dağdan bolca opsidiyen taşı toplayabilir. Bu doğa harikası krater içindeki göl ve gölcükleri gördükten sonra akşam yemeği ve konaklamamız için Van'a geri dönüyoruz.

Kahvaltı: Van Serpme Köy Kahvaltısı Öğle Yemeği: Van Merkez’de serbest zaman (Ekstra) Akşam Yemeği: Otelimizde

2.GÜN:Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Doğu'da bulunan en güzel bölgeye doğru yani İshak paşa Sarayı'na doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yol üzerindeki Muradiye şelalesi oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf ve kahve molasının ardından Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra öğle yemeğimizi alarak bölgede yapımı devam eden halı ürünlerini tanımak üzere mağazayı geziyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Sonrasında Doğubeyazıt kaçakçılar çarşısında sizlere tanıyacağımız serbest zamana müteakip Van'da bulunan otelimize geçiş yaparak akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Öğle Yemeği: Tatvan’da serbest zaman (Ekstra) Akşam Yemeği: Otelimizde

3.GÜN:Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Hoşap Kalesi oluyor. Buradaki gezimizin ardından Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi keşfetmeye gidiyoruz. Çavuştepe'deki anlatımlarımızı dinlendikten sonra Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi", özellikle Urartu eserleriyle öne çıkan Van Arkeoloji Müzesi, Meher Kapı Gezilerimizi tamamladıktan sonra sizlere tanıyacağımız öğle yemeği ve alışveriş molasına müteakip Van Havalimanına geçiyoruz.Anadolujet TK7087sayılıuçuşu ile 20:05'te Ankara'ya hareket ediyoruz. Ankara Havalimanı'na inişimiz ve bagaj işlemleri sonrasıbir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Öğle Yemeği: Doğu Beyazıt’ta serbest zaman (Ekstra)
İki kişilik Odada Kişi Başı..... 1600 TL
Tek Kişilik Odada Kişi Başı... 2000 TLTUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Anadolujet ile gidiş dönüş uçak bileti,
* Lüks araçlarla çevre gezileri ve araç içi ikramlar,
* Van'da yöresel kahvaltı,
* Otelde 2 Gece yarım pansiyon konaklama,
* Profesyonel rehberlik hizmeti,
* 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Anadolujet ile gidiş dönüş uçak bileti, * Lüks araçlarla çevre gezileri ve araç içi ikramlar, * Van'da yöresel kahvaltı, * Otelde 2 Gece yarım pansiyon konaklama, * Profesyonel rehberlik hizmeti, * 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası